Hakkımda

Arama Yap

Abone Ol

Duygu’nun Kaleminden LR

Yıl 2012… Bir odaya girdim ve bir adam tanıdım. İkimiz de işimizi yapıyorduk; o hekimdi ben dermokozmetikte bölge sorumlusu. Ve o adamı sevdim. Bir evlat ve evlilikle sonuçlanacak bu tanışma, çok sevdiğim işimi bırakmama yol açsa da bana sonrasında açılacak kapıları o gün bilmiyordum elbette.

Evlendikten sonra bir süre sadece ailem ve çocuğumla ilgilendim. Ancak iki yıldır ev hanımı olmanın dayanılmaz hafifliğinden bunalmış, yoğun iş temposuna alışkın benliğimi hatırlamıştım. Bana verimli bir birey olduğumu hissettirecek, başarı duygusunu hatırlatacak, seveceğim bir iş arayışındaydım.

Tam bu sırada bir mucize gerçekleşti. Sadece duruşu ve gülüşünü beğendiğim bir arkadaşımın, binlerce kilometre uzaktan söylediklerine güvenip “Sen varsan ben de varım!” diyecek ve benim için yepyeni bir hayata başladım. Dahası yaptığım bu yeni işte kendimi bulmuştum. Hande Duman adındaki o kadın dokunmuştu hayatıma ve herşey değişmişti adeta.

Sonra ben de başladım hayatlara dokunmaya. Yüzlerce insanın Hande Duman’ı oldum. Gün oldu evimi, ailemi hatta kendimi ihmal ettim işimi heyecanla yaparken. Gün oldu sevindim, gün oldu üzüldüm, bunaldım, yoruldum. Ama hiçbir zaman pişman olmadım bu işi yaptığıma. Para, mal-mülk, şan-şöhret kimin umurunda? Ben tanıdığım onca güzel ruhu kar bildim. Başarı mı? O zaten böyle başlayan bir öykünün bir yerinde geliyor kendiliğinden. Galiba başarı ne hırsın,ne entrikaların,ne sadece çalışmanın sonucu… Başarı bir işi ruhunuzu katarak yapıp yapmadığınıza bağlı…

Şimdi tarih 14 Mayıs 2017… Foça’da deniz kokan bir kafede, yazdığım bu birkaç paragrafın sonuna LR ailesinde tırmandığım basamakları tarih sırasıyla eklemekte kararsızım. Benim için işin ruhu bunca yer kaplarken, ne zaman başlayıp, ne zaman Gümüş Organizasyon Lideri olduğum kimin umurunda. Sadece iki buçuk yılda, bugün buradayım.

Sevgilerimle,

Duygu Şentürk
LR Gümüş Organizasyon Lideri

Bir Eş ve Hekim Gözünden LR

Bir karışık sandviçle başladı herşey. Eşimin hararetle anlattıklarını, açık yüreklilikle itiraf etmeliyim ki açlığın ağır basmasıyla tek kulakla dinliyordum başta. Duygu, bir firmadan, Almanya’daki bir dostundan, çalışmayı özlediğinden bahsediyordu. Bense daha üçüncü ısırıkta sonuna geldiğim yemeğimle ilgileniyordum. Başlangıçta sadece eşimin mutlu olması için işe başlamasına sıcak baktım. Sonradan ister istemez yaptığı işi, network satış sitemini, LR ürünlerini, işin püf noktalarını öğrenmeye başladım.

Tüm LR ürünlerini bir hekim olarak adeta bir refleksle tıbbi olarak da araştırmak zorunda hissettim kendimi. Gördüm ki Aloe vera tüm yaş guruplarında uzun yıllardır tıpta geniş bir kullanım alanı bulmuş. Kendimize ve daha da önemlisi oğullarımızda LR ürünlerini kullanma cesaretini de bu araştırmanın sonunda edindim. Gördüğümüz sonuçlar, hele ki Alp’in ilk ay içerisinde baş gösteren dermatolojik sorunlarında elde ettiğimiz inanılması güç sonuçlar benim Aloe veraya ve dolayısı ile LR ürünlerine bakışımı değiştirdi. Eşimin bu işe harcadığı emek ve mesainin ciddiyetini daha iyi anlamamı sağladı. Sonrasında biraz ürünlere ilgimden, biraz da eş durumundan 🙂 dolayı katıldığım LR toplantılarında şirketin ciddiyetini, çalışanların özverili emeğini, ürünlerin arkasındaki Alman güvenilirliğini ve herşeyden önemlisi iş ortaklarının heyecanını ve emeklerinin karşılığını almalarını gülümseyerek izledim.

Başta söylediğim gibi eşimin neredeyse hiçbir maddi beklenti ile girmediği bu iş, bir de baktım ki yaklaşık bir yılın sonunda eşime ve dolayısıyle ailemize çok da ciddi bir maddi kazanç sağlamaya başlamış. Eşimin yaptığı işten sağladığı doyum, yüzüne yansıyan gülümseme, günümüzde pek çoğumuzun severek yapmadığı mesleklere bir ömür adadığı düşünülürse benim için çok anlamlıydı.

Yaklaşık 25 yıldır bir hekim olarak çalışırken, yarattığım imaj beni bugünlere getirdi. Bu yaşıma kadar sadece tıpla, çocukla ilgili çalıştım. Başka hiçbir işe kafa yormadım. Yaptığım iş ister istemez ebeveynlerle çalışmamı gerektirdiğinden, çok da geniş bir genç ve orta yaş gurubu insan topluluğunu tanımamı ve onlar tarafından tanınmamı sağladı. Eşimin LR da başarısını ve kazancını gördükçe, bu, bende neden genç ve dinamik onca insanın bu işi neden yapmadığı, kaybedecek neyi olduğu, neden bir B planı edinmediği sorusunu uyandırdı. LR’ın pek çok genç insana iş ve kişisel gelişim anlamında büyük fırsatlar sunacağına inanıyorum.

Sevgilerimle,

Dr. Tolga Şentürk
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

İşimiz ve çalışma şeklimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak mı istiyorsunuz?

O zaman lütfen yandaki iletişim formunu doldurun

Siparis ve detaylı bilgi için lütfen iletisim formunu doldurun:LR Health & Beauty

Herhangi bir toplantı bulunamadı.

Toplantılara katılım bildirimi zorunludur! (0539) 888 4 999

<< Tem 2019 >>
PSÇPCCP
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4